Telefon Takip

Telefon Takip

Telefon takip, gelişen iletişim teknolojisinden kaynaklanan yeni ihtiyaçlara cevap vermek için geliştirilen özel bir yöntemdir. Adından da anlaşılacağı hedef mobil cihazın etkili bir şekilde takibinin yapılmasını sağlar ve adeta hedef telefonun kontrolünü tamamen ele geçirir. Böylece takip edilen kişinin gün içinde nerede olduğu, kimlerle görüştüğü, nerelere gittiği ve hangi internet sitelerine girdiği öğrenilebilir. Bu bilgiler ise farklı amaçlar için kullanılabilir.

Geçmişte insanların iletişim için telefonları kullanması sık rastlanılan bir durumdu. Telefon görüşmeleri sayesinde uzak bir noktadaki kişilerle iletişim kurulurdu. Fakat günümüzde akıllı cep telefonları ile bundan çok daha fazlası yapılabilir. Bundan dolayı da telefon takip adı verilen bu işlem ile ortaya çıkacak bazı sorunlara karşı önlem alınması önemli bir husustur.

Telefon Takip Nasıl Yapılır?

Telefon takip için geliştirilen özel yazılımlar vardır. Bunlar casus program ve benzer isimle adlandırılır. Söz konusu işlemi yapabilmek için bu yazılımların satın alınması gerekir. Fakat bundan önce bazı hususların göz önünde bulundurulması çok önemlidir. Söz konusu hususların başında kurulumun sadece Android sistemlerde çalışması gelir. Yani buradan hareketle iPhone markalı telefonlarda takip yapılması söz konusu dahi değildir. Bu konuda bazı satıcıların yanlış bilgi verdiği bilinir. Bu tip kişilere itibar edilmemelidir.

İnsanların ilk aşamada telefon takip için özel yazılımlardan alması gerekir. Daha sonra ise bunların doğru bir şekilde kurulumunun yapılması son derece önemlidir. Kurulum sadece 3 dakika sürer ve bu süre boyunca hedef cihazın fiziki olarak ele geçirilmesi gerekmektedir. Sonraki aşamalar ise son derece kolaydır. Buradaki temel husus, ilgili işlemlerin tamamının gizli bir şekilde yapılması gerektiğidir. Gizlilik konusuna gereken özen gösterilmezse yazılımın başarı oranı düşecektir.

Telefon Takip ile Ortam İzleme

Telefon takip yazılımları kullanılarak çok sayıda farklı işlem yapılabilir. Bu işlemlerden bazıları; telefon dinleme, ortam dinleme, ortam dinleme, Whatsapp takip, Facebook takip, GPS konum bulma ve internet geçmişi öğrenme şeklindedir. Bu işlemler arasında yer alan ortam izleme, son derece önemli bilgilerin elde edilmesini sağlayan özel bir işlemdir.

Ortamın izlenmesi için öncelikle gerekli kurulumlar yapılmalı ve telefon takip aktif hale gelmelidir. Daha sonra ise panel üzerinden hedef mobil cihaza bağlantı sağlanmalıdır. Son olarak da cihazın kamerası aktif hale getirilmelidir. Bu işlemlerin sonucunda telefonun bulunduğu ortamdan görüntü elde etmek mümkün olacaktır. İnsanların farklı bilgilere ihtiyaç duyduklarında bu özelliği aktif ederek ortamdan fotoğraf elde etmesi mümkündür. Ayrıca istenmesi durumunda video çekimi dahi yapılabilir.

Telefon Takip Güvenli Mi?

Telefon takip için geliştirilen yazılımlar, verilerin tek yönlü aktarılmasına imkan verir. Bu sayede elde edilen bilgilerin üçüncü kişilere gitmesi gibi durumlar söz konusu değildir. Dolayısıyla da bahse konu işlemin son derece güvenli olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir