GPS Konum Bulma

GPS Konum Bulma

GPS konum bulma, mobil cihazlarda olan GPS özelliğinin aktif hale getirilmesi suretiyle konum tespiti yapılmasıdır. GPS, çok uzun zamandır kullanılan bir teknolojidir. Özellikle gemilerin yön bulması ve diğer araçların konumlarının takibi için yoğun olarak kullanılır. Geçmişte büyük boyutlu olan bu alet, gelişen teknoloji sayesinde boyut olarak küçülmüş ve cep telefonlarının dahi içinde yer almaya başlamıştır. Bu aşamadan sonra insanlar, GPS özelliğini aktif ederek konumlarını tespit etmekte ve bunları istemeleri halinde farklı uygulamalar üzerinden paylaşmaktadır. Telefon dinleme programları, bahse konu özelliği uzaktan aktif etmekte ve böylece takip edilen kişinin konumunu öğrenmektedir.

Cep telefonlarının yoğun olarak kullanılması, farklı alışkanlıklar kazanılmasına neden olmuştur. Özellikle sosyal medya platformları üzerinden konum tespiti yapmak, çok rastlanılan bir durumdur. Bu özellikler sayesinde insanlar, sevdiklerinin gün içinde nerede olduğunu takip edebilir.

GPS konum bulma, özellikle çocukların ve yaşlıların konumlarının bulunmasında etkili sonuçlar verir. Bu teknoloji sayesinde çocukların okulda mı, yoksa farklı bir noktada mı oldukları hemen anlaşılır. Ayrıca Alzheimer hastalarının konumları da benzer şekilde tespit edilir ve böylece yaşlıların kaybolmalarının önüne geçilmiş olur.

GPS Konum Bulma Nasıl Yapılır?

İnsanların sevdiklerinin konumlarını tespit etmek için kullandıkları GPS konum bulma, özel olarak geliştirilen yazılımlar aracılığıyla yapılır. Casus program olarak bilinen bu yazılımlar, sadece Android tabanlı cihazlarda çalışır. IOS ve Windows sistemlerinde çalışmaları söz konusu dahi değildir. Bundan dolayı yazılımı satın almadan önce bu hususa dikkat edilmesi gerekir.

İnsanların konum bulma için kullandıkların yazılımların kurulumunun gizli olarak gerçekleştirilmesi çok önemlidir. Böylece insanlar hiçbir şeyden şüphelenmeden yaşamlarına devam eder ve bu da çok önemli bilgilerin elde edilmesi anlamına gelir. Bunun haricinde ise casus yazılım kurulumu sadece 3 dakika sürer ve bu süre sonunda yazılım aktif hale gelir.

GPS konum bulma için panel üzerinden hedef cihaza bağlanmak ve daha sonra da bağlanılan cihazın GPS özelliğini aktif hale getirilmesi gerekir. Böylece hedef kişinin konumu tespit edilir. Üstelik bu bilgiye anlık olarak istenilen zamanda ulaşılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir