Telefon Dinleme Cihazı

Telefon Dinleme Cihazı

Telefon dinleme cihazı, adından da anlaşılacağı üzere telefonların dinlenmesini sağlayan bir cihazdır. Geçmişte etkili sonuçlar veren bu cihaz, telefonların yakın bir noktasına gizlenir ve böylece yapılan bütün görüşmeler tespit edilirdi. Fakat mobil cihazların kullanılmaya başlamasıyla birlikte söz konusu durum ciddi şekilde değişmiştir. Bu da telefon dinleme programı adı verilen yazılımların geliştirilmesiyle sonuçlanmıştır.

Günümüzde etkinliğini ciddi şekilde kaybeden telefon dinleme cihazı yerine geliştirilen yazılımlar, yüklendikleri telefonların kontrolünü ele geçirmekte ve onları adeta birer dinleme cihazı haline getirmektedir. Bundan dolayı da bahse konu yazılımlar da aynı isimle anılmaktadır.

Gelişen teknolojiyle birlikte iletişimde yeni alternatiflerin çıkması, insanların alışkanlıklarının ciddi şekilde değişmesine neden olmuştur. Bu durum sonucunda ise insanların farklı riskler altına girmesi gerçekleşmiştir. Bu riskler; yaşlıların dolandırılması, çocukların yanlış kişilerle arkadaşlık etmesi ve sakıncalı sitelere giriş yapması olarak sıralanabilir. Bütün bunlar dikkate alındığında telefon dinleme cihazı, insanlar için adeta bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu zorunluluk sayesinde yaşam kalitesinde ciddi şekilde bir iyileşme söz konusu olmuştur.

Telefon Dinleme Cihazı Nasıl Kurulur?

Telefon dinleme cihazı ile dinleme yapabilmek için yukarıda genel hatları ile bahsedilen yazılımın kurulması gerekir. Bunun içinse öncelikle yazılımın satın alınması gerekir. Piyasada casus telefon satışı yapan çok sayıda yer vardır, fakat bunlardan kurumsal olan firmaların tercih edilmesi çok önemli bir detaydır. Lisanslı olan ve kurumsal bir firmadan alınan yazılımların beklentileri tam olarak karşılaması söz konusu iken, diğer yerlerden alınan yazılımlar için benzer ifadeleri kullanmak çok zordur. Bundan dolayı insanların bahsedilen konuya özen göstermesi gerekir.

Casus yazılım kurulumu yapmadan önce alınan yazılımların sadece Android sistemlerde çalıştığının unutulmaması gerekir. Farklı bir sisteme sahip telefonda bu yazılımların çalışması mümkün değildir. Bundan dolayı insanların casus program konusunda bilgi sahibi olduktan sonra hareket etmesi, çok daha doğru olacaktır.

Kurulumun ilk aşamasında hedef mobil cihazın ayarlar bölümünden bazı izinlerin verilmesi gerekir. Daha sonra ise kurulum başlar ve işlem sonunda ortaya telefon dinleme cihazı çıkar. Bu cihaz, hedef telefondan başka bir şey değildir. Dolayısıyla insanların sürekli takip edilmesi ve adeta deyim yerindeyse adım adım izlenmesi mümkün hale gelir.

Telefon Dinleme Cihazı Yasal Mı?

Telefon dinleme cihazı almak isteyen insanların aklında farklı sorular vardır ve bu sorulardan birisi de bahse konu yazılımların yasal olup olmadığı ile ilgilidir. Bu cihazlar sayesinde yapılan telefon dinlemeleri ve elde edilen diğer bilgilerin hangi amaçla kullanılacağı, ilgili yazılımın yasal olup olmadığını belirler.

Eğer telefon dinleme cihazı üzerinden elde edilen veriler, tamamen iyi niyetli amaçlar için kullanılırsa farklı sorunlar yaşanmaz. Örnek vermek gerekirse çocuklarını kötü sitelerden uzak tutmak için kullanılan telefon dinleme yazılımları için yasal değil demek söz konusu dahi olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir