Ortam Dinleme

Ortam Dinleme

Ortam dinleme, sıradan bir insanın hayallerinin çok ötesinde bir işlemdir. Normalde insanlar için telefon dinleme dahi çok büyük bir hayal iken, böylesine önemli bir işlemin mümkün hale gelmesi son derece önemlidir. Çünkü telefon takip yazılımları üzerinden yapılan telefon dinlemeleri, kısıtlı sayıda bilginin öğrenilmesini sağlar. İnsanlar, bütün detayları ve özel meseleleri telefonda konuşmaz ve bazılarını yüz yüze konuşmayı tercih eder. Ayrıca yüz yüze yapılan görüşmelerin çok daha önemli bilgiler içerdiği bilinen bir gerçektir.

Değişen yaşam şartları ile birlikte mobil cihazların hayatımıza girmesi ve bunların takibi için geliştirilen casus yazılım, insanların yaşamlarında ciddi değişimler yaşanmasına neden olmuştur. Bu değişimlerden birisi, sorunların artık çok daha basit bir şekilde çözülmesidir. Burada ortam dinleme işleminin çok büyük bir etkisi olduğunun unutulmaması gerekir.

Ortam Dinleme Nasıl Yapılır?

Ortam dinleme için geliştirilen özel yazılımlar vardır ve bunlar temin edildikten sonra bahse konu işlemin yapılması söz konusu olacaktır. İnsanlar, hiçbir zorluk yaşamadan bu işlemi yapacak ve çok kapsamlı bilgilere sahip olacaktır.

Öncelikle bu işlemi yapma yeteneği olan yazılımların satın alınması gerekir. Daha sonra ise bunların hatasız olarak kurulumu yapılmalıdır. Casus yazılım kurulumu sadece 3 dakika sürer ve bu işlemin nasıl yapıldığı, internette yer alan videoda detaylı olarak anlatılmıştır.

Kurulum yapıldıktan sonra ortam dinleme için panele giriş yapılması gerekir. Buradan hedef cihazın mikrofonu aktif hale getirilir ve böylece ortamda olan konuşmalar dinlenmeye başlanır. Üstelik bu işlem tamamen gizli bir şekilde yapılır ve insanların bundan haberleri dahi olmaz.

Yapılan ortam dinleme işleminden elde edilen seslerin kalitesi arasında bazı farklılıklar olacaktır. Bu farklılıklar, insanların telefona olan uzaklığından kaynaklanır. Örnek vermek gerekirse yapılacak olan ortam dinlemesinde, telefona yakın olan kişilerin sesleri çok daha net bir şekilde tespit edilirken, telefona uzak konumda bulunan kişilerin sesleri ise nispeten daha kısık olarak tespit edilir. Buradan hareketle insanların farklı kalitede sesler elde etmesi söz konusudur. Fakat yapılan kayıt sayesinde bu sesler sonradan da dinlenebilir ve bütün detaylar öğrenilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir