Telefon Dinleme Yazılımları

Telefon Dinleme Yazılımları

Telefon dinleme yazılımları ile insanlar, yaşam kalitelerini tahmin ettiklerinden çok daha fazla arttırabilir. Bahse konu yazılımlar, tamamen farklı ihtiyaçların karşılanması için geliştirilmiştir. Bu bakımdan insanların yaşamlarına olan etkisi çok fazladır. Bazen sevdiklerini korumak isteyen bir babanın ihtiyacının giderilmesi söz konusu iken, bazen de farklı sorunların çözüm yollarını üreten bir araca dönüşebilmektedir.

Günümüz teknolojisinin geldiği nokta, insanların iletişimde ciddi kolaylık yaşamasına neden olmaktadır. Bu durum bazen farklı sorunlara neden olabilir. Örneğin çocukların cep telefonlarının olması, onların farklı riskler altına girmesi anlamına gelir. Bunun haricinde ise telefon dinleme yazılımları ile çok farklı sorunların çözümü mümkündür.

Telefon dinleme yazılımları, farklı alanlarda kullanılmaktadır. Fakat bu alanlar içerisinde bazılarının nispeten öne çıktığını söylenebilir. Örneğin eşinden şüphelenenlerin bu casus yazılım ile aldatılıp aldatılmadığını öğrenmesi çok kolaydır. Bunun haricinde ise çocukların arkadaş çevresinin öğrenilmesi, çalışanların sahadaki takibi, yaşlı anne babanın kaybolmasının engellenmesi gibi durumlardan dolayı çok daha fazla bir kullanım söz konusudur.

Telefon Dinleme Yazılımları Ne İşe Yarar?

Yukarıda da belirtildiği gibi bahse konu yazılımın kullanım alanı çok geniştir. Bu alanlardaki etkinliği sadece telefon dinlemesine değil, sahip olduğu diğer yeteneklere de dayanmaktadır. Bundan dolayı insanların beklentilerinden çok daha fazlasını karşılaması söz konusudur. Telefon dinleme yazılımları tarafından sahip olunan özelliklerden bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Sim kart üzerinden yapılan konuşmaların dinlenmesi
 • Mobil uygulamalar aracılığıyla yapılan görüşmelerin takibi
 • Facebook takip
 • Whatsapp takip
 • Telefonun ekranının canlı olarak izlenmesi
 • Skype takip
 • İnternet geçmişi öğrenme
 • Galeri takip
 • Arama geçmişi öğrenme
 • Ortam dinleme
 • Gizli olarak kamerayı aktif hale getirme
 • Web sitesi engelleme
 • Coğrafi çevreleme
 • Mobil uygulama sınırlandırma

Yukarıdaki özellikler dikkate alındığında telefon dinleme yazılımları ile elde edilecek bilgilerin ne kadar kapsamlı olduğu çok daha net bir şekilde anlaşılacaktır. Bundan dolayı insanların söz konusu ürünü aldıklarında kısa süreli şaşkınlıklar yaşadıkları bilinir.

Telefon Dinleme Yazılımları Yasal Mı?

Telefon dinleme yazılımları, tamamen iyi niyetli amaçları gerçekleştirmek için insan ihtiyaçları dikkat alınarak geliştirilmiştir. Bundan dolayı yasal bir uygulama olduğunu söylemek yanlış olmaz. Fakat bununla birlikte casus program adıyla bilinen yazılımın kullanım amacının son derece önemli olduğu unutulmamalıdır.

Örnek vermek gerekirse telefon dinleme programı, çocukların arkadaş çevresini öğrenmek ve onları bazı tehlikelerden uzak tutmak için kullanıldığında yasal olarak herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Fakat tehdit, şantaj ve benzer kötü niyetli amaçlar için kullanıldığında aynı sözleri söylemek çok zordur. Bundan dolayı kullanım amacı çok büyük öneme sahiptir.

Telefon Dinleme Yazılımları Ne Kadar?

Telefon dinleme yazılımları, farklı özelliklere sahip farklı seçeneklerden oluşur. Tercih edilen seçeneğin özellikleri ve kullanım süresine bağlı olarak ödenmesi gereken rakamlar farklılık gösterir. Bundan dolayı rakamlar hakkında net bilgi vermek çok zordur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir