Telefon Dinleme Yazılımı

Telefon Dinleme Yazılımı

Telefon dinleme yazılımı, insanların değişen ihtiyaçlarına cevap vermek için geliştirilmiştir. Söz konusu mobil uygulama, uzun yıllardır sıradan insanların hayali olan telefon dinleme işlemini mümkün hale getirir. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç yoktur. Son derece basit bir kullanıma sahip olan bahse konu yazılımın genel manada insanların beklentilerini fazlasıyla karşıladığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Telefon dinleme böcekleri, geçmişte bu işlemin gerçekleştirilmesini sağlayan özel aygıtlardı. Bu aygıtların kendi içinde bazı kısıtlılıkları olduğu gibi sıradan insanların kullanmasına da uygun olduğunu söylemek son derece zordu. Günümüzde kullanılan telefon dinleme yazılımı ise bunun tam tersi özelliklere sahiptir. Herhangi bir kısıtlılığı olmadığı gibi sıradan insanların kullanımına uygun olması, bu ürüne olan ilginin her geçen gün biraz daha artmasına neden olmaktadır.

Telefon Dinleme Yazılımı Özellikleri Nelerdir?

Telefon dinleme yazılımı, sahip olduğu bir takım özellikler ile dikkat çeker. Bu özellikleri genel manada iki ayrı sınıfa ayırmak mümkündür. Bu sınıflardan ilki teknik özelliklerdir. Teknik özelliklerin başında, yapılan dinlemelerin tamamen gizli bir şekilde gerçekleştirilmesi gelir. Yani dinlediğiniz kişi, kesinlikle dinlendiğinden haberdar olmaz. Bu durum, hem kişiler arasındaki güven duygusunun sarsılmamasına neden olur, hem de dinlemenin etkili sonuçlar vermesini sağlar. Dolayısıyla da gizlilik özelliğinin son derece önemli bir rolü olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Bir diğer telefon dinleme yazılımı özelliği ise kurulum ile ilgilidir. Bu yazılımlar, sadece Android tabanlı sistemlerde çalışır. Bunun haricindeki sistemlerde çalışması söz konusu dahi değildir. Dolayısıyla yazılım satın alınmadan önce hedef cihazın Android sisteme sahip olduğundan emin olunmalı ve daha sonra yazılım satın alınmalıdır. Aksi durumda ödenecek paranın boşa gitmesi söz konusu olabilir.

Bu noktaya kadar bahsedilen teknik özelliklerin haricinde bu yazılımların bir de yetenekleri vardır. Bu yetenekler, telefon dinleme yazılımı tarafından yapılabilen işlemler olarak ifade edilebilir. Öncelikle bu ürünler aynı zamanda casus program adıyla da bilinir ve yüklendikleri telefonun kontrolünü tamamen ele geçirir. Hedef mobil cihaz, adeta bir casus telefon olur. Bu noktadan sonra ise istenilen her özellik aktif hale getirilebilir. Buna bağlı olarak yapılacak işlemlerden bazıları; telefon dinleme, ortam dinleme, ortam izleme, telefonun ekranını canlı olarak takip etme, GPS konum tespiti, internet geçmişini görme, web sitesi engelleme ve arama geçmişini görme şeklindedir.

Telefon Dinleme Yazılımı Güvenli Midir?

Telefon dinleme yazılımı, son dönemde insanlar tarafından çok fazla talep edilince söz konusu yazılımın lisanssız, yani yasal olmayan sürümleri de piyasaya sürülmüştür. Kaçak olanların ciddi güvenlik riskleri taşıdığı bilinen bir gerçektir. Bunun haricinde ise lisanslı olan casus yazılım için herhangi bir güvenlik riskine neden olmaz ifadesi kullanılabilir. Ayrıca bu noktada insanların kurumsal bir firmadan yazılım satın almaları gerektiği de unutulmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir